608 554 151
info@zkreality.cz

Domek ve městě – aktuálně těžko dostupný „luxus“ na úkor prostoru

15. Února 2019 v 16:19 | Mgr. Lenka Záveská Köstingerová
K dnešnímu dni evidujeme obrovské množství poptávek po domech v Jičíně do 5-6 mil. Kč. Pro všechny takové zájemce však máme špatnou zprávu, takové domy se v Jičíně momentálně neprodávají, tedy ne takové, jaké by si naši klienti přáli nakupovat.
Čti dál

Lednové zamyšlení – SLEVY, HYPOTÉKY A FOTKY Z MOBILU

2. Ledna 2019 v 18:10 | Mgr. Lenka Záveská Köstingerová
Je tu nový rok a jako tradičně se jeho začátek nese v duchu motivačních řečí a velkých plánů, které z kraje roku ještě překypují nadějí pro své naplnění.
Čti dál

Proč by mohl nastat problém s vyřízením hypotéky?

2. Ledna 2019 v 13:15 | Mgr. Lenka Záveská Köstingerová
Většina případů je jako přes kopírák. Rozhodli jste se pořídit si dům nebo byt. Podíváte se na nabídku nemovitostí, už zhruba víte, co chcete. Byli jste ve své bance nebo u svého rodinného finančního poradce a máte přislíbenou hypotéku. Byli na vás moc milí, peníze prý budou nachystány takřka hned. Teď už jen najít vhodnou nemovitost.
Čti dál

Kladete si otázku, proč jsou ceny nemovitostí tak vysoko? „Realitní bublina, předimenzované hypotéky“, hlásají titulky článků. Co si z toho ovšem může vzít normální smrtelník?

6. Června 2018 v 12:15 | Mgr. Lenka Záveská Köstingerová
Ano, potvrzujeme, články nelžou. Obzvláště markantní je posun směrem nahoru u cen bytů. Konkrétně na Jičínsku ceny bytů od roku 2015 vzrostly dle našich statistik, podržte se - o 30 až 50 %! Pokud jste v poslední době řešili prodej bytu, gratulujeme, jistě jste neprohloupili.
Čti dál

Od listopadu 2016 hradí daň z nabytí nemovitých věcí výhradně kupující

14. Října 2016 v 13:13 | Mgr. Lenka Záveská Köstingerová
Klienti se na nás často obracejí s dotazem, jak je to s úhradou daně z nabytí nemovitých věcí. Pojďme se tedy podívat, jaké změny nás do konce tohoto roku čekají. Původně měla novela zákona nabýt účinnosti již v dubnu tohoto roku. „Překvapivě“ však tento termín nebyl dodržen a definitivní změna poplatníka této daně nastane až počátkem listopadu 2016. Sazba daně ve výši 4 % zůstává stejná jako doposud.
Čti dál

O mazaném makléři

17. Září 2015 v 15:50 | Mgr. Lenka Záveská Köstingerová
Byl jednou jeden realitní makléř jménem Alois, ale všichni (i klienti) mu říkali Lojza. Lojza nabízel již několik měsíců pěkný byt v centru menšího města. Byty se v této lokalitě obvykle prodávaly za cenu 1.200.000 Kč. Bohužel tento byt byl hned zpočátku nabízen za poněkud přemrštěnou cenu, řekněme za cenu 1.500.000 Kč vč. provize.
Čti dál

Jak ukončit povinné ručení?

14. Ledna 2016 v 14:45 | Petr Záveský
Ptáte se, jak ukončit svou stávající nevýhodnou pojistnou smlouvu (povinné ručení)? Způsobů je několik, podívejte se, jaké máte možnosti...
Čti dál

Pozor na nízké limity povinného ručení!

2. Listopadu 2015 v 10:33 | Petr Záveský
Co vůbec znamená limit pojistného plnění? Je to maximální částka, kterou za Vás pojišťovna uhradí poškozené straně. Minimální limit je zákonem stanoven na 35 milionů korun. Limity pojistného plnění bývají uváděny jako kombinace 2 hodnot (35/35, 50/50). Jak tato čísla chápat?
Čti dál
Dokumenty ke stažení:
Poučení spotřebitele
Zásady ochrany osobních údajů dle GDPR