608 554 151
info@zkreality.cz

Lednové zamyšlení – SLEVY, HYPOTÉKY A FOTKY Z MOBILU

Je tu nový rok a jako tradičně se jeho začátek nese v duchu motivačních řečí a velkých plánů, které z kraje roku ještě překypují nadějí pro své naplnění.

Leden je obvykle časem bilancování, přemýšlení a rozjímání nad dalším směřováním.

Dovolte mi tedy takové malé zamyšlení nad realitní oblastí.

Co nám rok 2018 dal a co nám vzal?

1. Sleva je sprosté slovo.
Během loňského roku se prodávalo za nabídkové ceny a ze slev se stalo tabu. To mimo jiné vzhledem k nedostatečné nabídce nemovitostí. Na trhu je nejvíce znát nedostatek rekreačních objektů do 1 mil. Kč, což je již léta nejvíce poptávaný typ objektů, na který se lepí davy zájemců. Uvažujete-li o prodeji podobného objektu, zájemci Vám letos utrhají ruce.

2. Skončila zlatá éra hypoték.
Hypotéku už nějaký pátek nedostane každý, kdo má nos mezi očima. Přestože změny a regulace přišly již v roce 2017, jejich uvedení v platnost neproběhlo tak dramaticky, jak bylo zprvu avizováno. Zatím se tato situace dotkla jen těch skupin, které by pro své dobro měli na upsání se bance raději zapomenout. Hlavní cíl této reformy byl naplněn.

3. Bez kvalitní prezentace sice také prodáte, ale později a za méně.
Nůžky nabídek realitních kanceláří se rozevírají. Vedle sebe nyní často na inzertních serverech vídáme stylizované fotografie i fotky z mobilu pořízené při zběsilé návštěvě nemovitosti, kde hospodyňka ani nestihla sklidit po snídani ze stolu. V reálu ovšem nejen cenou vítězí kompletní nabídky s půdorysy a videi, jelikož kupující jsou náročnější na kvalitu poskytovaných informací a jsou snáz připraveni učinit definitivní a správná rozhodnutí po obdržení kompletních informací.

RADA PRO LETOŠNÍ ROK:
Chcete-li v roce 2019 dobře prodat, dbejte především na kvalitu prezentace své nemovitosti. ;-) To je alfou a omegou úspěšného prodeje. Nebo jinak, lépe :-), najděte si makléře, který je pro Vás schopen toto zajistit.

Třeba zde www.zkreality.cz

Dokumenty ke stažení:
Poučení spotřebitele
Zásady ochrany osobních údajů dle GDPR